Bezpieczne Walentynki

14 lutego – Walentynki – to dzień stanowiący okazję do promowania wiedzy w zakresie problematyki zakażeń HIV/AIDS wśród ogółu społeczeństwa, a szczególnie młodzieży. To być może okres sprzyjający zawieraniu nowych, nie zawsze przemyślanych znajomości i podejmowaniu ryzykownych zachowań. Jest prawdopodobne, że wśród spotykanych ludzi będą osoby żyjące z HIV. Często tego nieświadome.
W ramach realizacji zadania „Bezpieczne Walentynki 2019” na lekcjach wychowawczych przeprowadzono pogadanki, dotyczące profilaktyki zakażeń HIV i zwalczania AIDS. Na korytarzu szkolnym znajdowała się gazetka informacyjna o zachowaniach ryzykownych i ich skutkach. Ogłoszono konkurs na najładniejsze ciasto walentynkowe, w którym główną nagrodą był „dzień bez pytania”. Udało się ją zdobyć klasom; 7b, 3b i 3c gimnazjum. W tym szczególnym dniu podczas przerw rozbrzmiewały piosenki o miłosnej tematyce, które wykonywali uczniowie naszej szkoły.