Bal w „Piątce”

Szalony, roztańczony, radosny… taki był wieczór 12 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 5. W tym dniu, uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i ósmych – dziewczęta w wieczorowych kreacjach, chłopcy w stylowych garniturach, zatańczyli staropolskiego poloneza otwierającego ich bal. Tegoroczna impreza minęła pod hasłem „Wenecki karnawał”, wszechobecne były więc maski, pióra, gwiazdy i gondole.

Oczywiście, by tradycji stało się zadość, bal rozpoczęła Pani Dyrektor  Zdzisława Kośla, która po krótkim przemówieniu wypowiedziała uroczyste słowa: „Poloneza czas zacząć” i tym samym zaprosiła wszystkich do radosnej zabawy.

Muzyka była wspaniała, tańce szalone, humory dopisywały wszystkim. Uczniowie z pewnością długo jeszcze będą pamiętać to wydarzenie, wszak to ich pierwszy bal, a gdy wspomnienia już nieco zatrze czas, będą mogli przypomnieć sobie te wyjątkowe chwile, spoglądając na zdjęcia wykonane podczas zabawy.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 dziękują wszystkim rodzicom, a szczególnie: Joannie Pawlak i Tomaszowi Misiakowi, za zaangażowanie i przygotowanie niezapomnianego balu.