Świąteczne odwiedziny w hospicjum

Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny
(JP. II)

Wasze Hospicjum jest jak bożonarodzeniowa stajenka – jest schronieniem – w której wszyscy starają się dawać wam bezpieczeństwo, opiekę i ciepło. W wypełnianiu tej idei hospicyjnej wasza stajenka odradza się każdego dnia, gdyż wielki świat składa się z małych gestów.

Tradycji stało się zadość. Już po raz kolejny 17 grudnia wolontariuszki ze szkolnego koła Wolontariatu wraz z opiekunkami przy Szkole Podstawowej nr 5 odwiedzili pacjentów w Turku. Było to wydarzenie, które wzbudziło we wszystkich osobach związanych z hospicjum pozytywne emocje, a samym pacjentom przyniosło mnóstwo radości i pokrzepienia na duchu. Uczniowie wręczyli podopiecznym hospicjum skromne upominki. Najbardziej wzruszającą chwilą było wspólne kolędowanie. Wolontariuszki przygotowały program muzyczny i zachęciły do wspólnego śpiewania kolęd.

To świąteczne spotkanie sprawiło ogromną radość nie tylko obdarowanym, ale także wolontariuszkom. Dla nich spotkanie ze starszymi i chorymi ludźmi było wielkim przeżyciem. Dla nas najważniejsze są otwarte serca, cieszymy się z tego, że mogliśmy choć na chwilę rozweselić podopiecznych hospicjum i umilić im trudne chwile choroby i cierpienia.