Tydzień promocji zdrowia

Listopad w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku jest miesiącem promującym zdrowy styl życia. W związku z tym w dniach 26-30 listopada odbywał się „Tydzień promocji zdrowia”.

Od lat nasza szkoła podejmuje zadania związane z propagowaniem zdrowia i aktywnego trybu życia. Aby tradycji stało się zadość, również w tym roku zaplanowano szereg działań, tym razem dla klas siódmych, które walczyły o kosz owoców i dzień bez pytania.

W ramach akcji uczniowie przygotowali plakaty dotyczące aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, unikania nałogów. Robili zdrowe kanapki, rywalizowali w turnieju w koszykówki oraz wykazywali się wiedzą w konkursie o zdrowiu. Aby dopełnić całości uczestniczyli także w pogadankach przygotowanych przez prelegentki z MOPS-u, Panie W. Kurzawę i M. Gębalską. Zaplanowano także spotkanie z panią dietetyk M. Gajdą.
Po podsumowaniu punktów zwyciężyła klas 7c, która otrzymała nagrodę główną.
„Tydzień promocji zdrowia” to udana i trafiona akcja, która uczy jak dbać o stan ciała i umysłu. Za jej organizację odpowiadały nauczycielki J. Ochapska, M. Koch oraz K. Bednarek.