Spotkanie z poezją patriotyczną

21 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się recytatorski konkurs poezji patriotycznej „100 lat Niepodległej”, kolejne już przedsięwzięcie nauczycieli i uczniów, mające na celu uczczenie 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przepiękna recytacja młodych uczestników konkursu wywołała chwile zadumy nad losem naszego kraju i przypomniała o jego historycznej przeszłości. W repertuarze uczniów znalazły się wzruszające wiersze polskich poetów, począwszy od M. Konopnickiej, poprzez K. K. Gałczyńskiego, A .Słonimskiego do utworów T. Kubiaka i J. Pietrzaka. Ocenie podlegały następujące elementy: wygłaszany z pamięci tekst ze zrozumieniem oraz odpowiednia intonacja, dykcja i właściwe akcentowanie z odpowiednim napięciem emocjonalnym.

Deklamując utwory znanych poetów polskich, uczniowie „Piątki” wyrazili swój szacunek do tradycji narodowych związanych z obchodami „Święta Niepodległości”.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:

1. klasy 4-6:
I miejsce – Zofia Pawlak z klasy 5e,
II miejsce – Tatiana Smak z klasy 4c,
III miejsce – Tymon Smak z klasy 6c,
wyróżnienie otrzymała Martyna Radosz z klasy 4b;

2. klasy 3 gimnazjum:
I miejsce – Patrycja Wiśniewska z klasy 3b,
II miejsce – Kinga Fijałkowska z klasy 3b.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.