Prezent pod choinkę 2018

W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Prezent pod choinkę” Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Była to inicjatywa pana Tomasza Andrzejewskiego i Samorządu Uczniowskiego.
Akcja polegała na przygotowaniu prezentów – niespodzianek dla dzieci w szkołach, domach dziecka, świetlicach, szpitalach oraz kościołach na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii. Uczniowie z klas 7, 8, i gimnazjalnych na lekcjach wspólnie je pakowali, ozdabiali, wybierali również płeć i wiek dziecka, do którego ma trafić ich prezent. Poprzez udział w akcji „Prezent pod choinkę” uczniowie niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują, uczą się empatii i wrażliwości, a przede wszystkim pokazują, że potrafią się dzielić z najbardziej potrzebującymi.
W imieniu obdarowanych dzieci organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują i zapraszają do udziału w przyszłym roku.