Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Pod koniec października na auli w ZST w Turku odbyło się spotkanie zorganizowane przez polonistki i nauczycieli bibliotekarzy z w/w szkoły. Celem akcji była promocja czytelnictwa, a została ona połączona z Narodowym Czytaniem „Przedwiośnia” i uczczeniem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 3b, 3c i 7c. Po zapoznaniu uczniów z biografią i twórczością Stefana Żeromskiego rozpoczęło się czytanie powieści, które wzbogacono dodatkowo prezentacją zdjęć i fragmentów filmu. Dla uczestników i widzów przedsięwzięcia była to dobra okazja, która pomogła jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku, a także wspaniała forma uczczenia jubileuszu. Ważne jest również aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło młode pokolenie o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi. Uczniów naszej szkoły przygotowała p. Aneta Dziura.