Tradycje Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku na świecie

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku na świecie – pod takim hasłem 12 grudnia odbyło się spotkanie uczniów klas II gimnazjalnych z uczniami klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.
Gimnazjaliści przygotowali prezentacje multimedialne o tradycjach świętowania Bożego Narodzenia i Nowego Roku w różnych krajach. Uczniowie wykonali prezentacje na temat świąt w krajach dla nas, Polaków, bardzo egzotycznych np. RPA, Singapurze, Australii. Projekty zaprezentowały uczennice kl. II b – Natalia i Klaudia. Podczas spotkania zaproszeni goście losowali pytania dotyczące prezentacji, z za poprawne odpowiedzi (były tylko takie) otrzymywali słodkie upominki. Miłą niespodzianką dla uczestników spotkania był także świąteczny prezent – uczniowie i nauczyciele obdarowani zostali cukierkami, przy których znaleźli wesołą wróżbę na nadchodzący Nowy Rok.
We wtorek, 19 grudnia, tradycje Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku na świecie zostały zaprezentowane uczniom klas gimnazjalnych, prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych odbiorców, a różnorodność tematyki pobudziła w uczniach chęć dalszego poznawania obyczajów świata.