Świąteczne odwiedziny w hospicjum

Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny
(JP.II)

Tradycji stało się zadość. Już po raz kolejny 18 grudnia wolontariuszki ze szkolnego koła Wolontariatu wraz z opiekunkami przy Gimnazjum nr 1 odwiedzili pacjentów hospicjum w Turku. Było to wydarzenie, które wzbudziło we wszystkich osobach związanych z hospicjum pozytywne emocje, a samym pacjentom przyniosło mnóstwo radości i pokrzepienia na duchu. Uczniowie wręczyli podopiecznym hospicjum skromne upominki. Najbardziej wzruszającą chwilą było wspólne kolędowanie. Wolontariuszki przygotowały program muzyczny i zachęciły do wspólnego śpiewania kolęd.

To świąteczne spotkanie sprawiło ogromną radość nie tylko obdarowanym, ale także wolontariuszkom. Dla nich spotkanie ze starszymi i chorymi ludźmi było wielkim przeżyciem. Dla nas najważniejsze są otwarte serca, cieszymy się z tego, że mogliśmy choć na chwilę rozweselić podopiecznych hospicjum i umilić im trudne chwile choroby i cierpienia.