Projekt ekologiczny

W grudniu uczniowie klas IId i IIe gimnazjum przygotowali i realizowali projekt edukacyjny „Ekologicznie postępujemy, więc segregujemy” pod opieką nauczycielki chemii i fizyki Katarzyny Werbińskiej. W ramach projektu przygotowali prezentację multimedialną, krzyżówkę oraz prowadzili aktywne zajęcia z uczniami klas czwartych naszej szkoły. Czwartoklasiści segregowali przygotowane wcześniej odpady do odpowiednich pojemników, a na zakończenie zajęć, korzystając z surowców wtórnych, w grupach wykonywali i zdobili choinki. Mamy nadzieję, że lekcja prowadzona przez gimnazjalistów nie tylko była miłą zabawą, ale przede wszystkim uświadomiła uczniom, jak prawidłowo segregować odpady i jak zmniejszyć ich ilość.