Bożonarodzeniowy prezent dla „Tęczowego” przedszkola

Kolejnym przedsięwzięciem Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, w ramach spotkań z literaturą piękną, był świąteczny prezent od młodzieży z klasy 3e gimnazjalnej dla Przedszkola Samorządowego nr 4.
W ten bożonarodzeniowy czas przedszkolaki z „Tęczowej” placówki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały świątecznych bajek o Mikołaju i bożonarodzeniowej gwiazdce oraz obejrzały edukacyjne animacje świąteczne, a potem z pasją kolorowały motywy świąt Bożego Narodzenia. Maluchy otrzymały też słodycze od św. Mikołaja i wraz ze starszymi koleżankami zaśpiewały nastrojowe pastorałki. Postępowanie bohaterów bajek uświadomiło przedszkolakom, jak ważne są miłość i ciepło rodzinne. Wiadomo, że nic tak nie cieszy dzieci jak obdarowywanie się prezentami, ale my, dorośli i dzieci, obdarujmy się życzliwością i uśmiechem, nie tylko od święta.
Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze oczekiwania na te najpiękniejsze święta w roku, które już tuż, tuż.
Spotkanie zorganizowały panie: Aneta Dziura i Ewa Kordzińska z uczniami klasy 3e.