Świąteczny prezent dla przedszkolaków

Od kilku lat gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku w ramach działań wspierających rozwój czytelnictwa organizują przedsięwzięcia, które służą rozbudzaniu zainteresowań literaturą piękną i rozwijaniu kompetencji czytelniczych. Uczniowie naszej szkoły doskonalą umiejętność czytania nie tylko na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych, czytając lektury, również podczas spotkań czytelniczych w innych placówkach oświatowych.

Tym razem, w magiczny mikołajkowo-świąteczny czas, 8 grudnia, gościli z wizytą w Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka. Maluchy z wielkim zaciekawieniem wysłuchały świątecznej bajki – historii o aniołku i bożonarodzeniowej  gwiazdce oraz obejrzały edukacyjne filmiki świąteczne, a potem otrzymały kolorowanki z motywami świąt Bożego Narodzenia i cukierki od św. Mikołaja. Wspólnie z gimnazjalistkami zaśpiewały też świąteczną pastorałkę.

Postępowanie bohaterów bajki uświadomiło przedszkolakom ,jak ważne są dobre relacje międzyludzkie i okazywanie uczuć na co dzień. Nic tak nie cieszy dzieci jak misja wypełnienia zadań św. Mikołaja, który obdarowuje prezentami. My, dorośli i dzieci ,obdarujmy się życzliwością, dobrem, wspólnym przebywaniem w rodzinnym gronie-to najlepszy prezent na święta. Najważniejszy jest obok nas drugi człowiek, jego uśmiech i życzliwość. Pamiętajmy o tym cały rok, nie tylko od święta!

Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki naszej szkoły: Aneta Dziura i Ewa Kordzińska oraz młodzież z klasy 3e.