„Tydzień dla zdrowia” w Szkole Podstawowej nr 5

     W dniach 27.11.17-01.12.17 w budynku B Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się cyklicznie organizowany „Tydzień dla zdrowia”. Głównymi celami, które przyświecały jego organizatorom, były: promocja zdrowego stylu życia, integracja zespołów klasowych oraz realizacja założeń programów „Trzymaj Formę” i „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”.

     Uczniowie klas VII i gimnazjalnych uczestniczyli w przedsięwzięciach związanych z prawidłowym odżywianiem oraz aktywnością fizyczną. Przygotowano wystawę plakatów wykonanych przez uczniów klas 7 oraz gazetki tematyczne. W poniedziałkowym konkursie wiedzy o zdrowiu dla klas drugich gimnazjum najlepsza okazała się Aleksandra Kubiak z kl. II A, natomiast wtorkowe rozgrywki sportowe wygrała klasa VII D. W środę uczniowie klasy VII c, pod czujnym okiem ratowników medycznych, uczestniczyli w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast w czwartek przeprowadzono comiesięczną akcję „Czy wiesz, co jesz”, w ramach której siódmoklasiści przygotowali kanapki, zgodnie z wymogami prawidłowego żywienia, a następnie częstowali nimi społeczność szkolną. Konkurencję na najciekawsze drugie śniadanie wygrała klasa VII B. Ten dzień zakończyła andrzejkowa dyskoteka. Podsumowanie wszystkich działań i konkurencji uczniowskich oraz wręczenie nagród nastąpiło w piątek. Największą aktywność w promowaniu tematyki zdrowotnej wykazała klasa 7d, to ona otrzymała nagrodę w postaci kosza owoców ufundowanego przez Radę Rodziców. Także w piątek klasa II B gimnazjum uczestniczyła w Miejskim Domu Kultury w podsumowaniu konkursu plastycznego na plakat pod hasłem „Bądźmy zdrowi”, którego organizatorem był miejscowy Sanepid. Drugie miejsce zajęła uczennica SP 5 – Aleksandra Kubiak z kl. 2A gimnazjalnej.

     Organizatorami „Tygodnia dla zdrowia” byli nauczyciele: Jolanta Ochapska, Małgorzata Bulska, Mariola Koch, Katarzyna Bednarek oraz Przemysław Grąbkowski.