Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 5

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 obchodzono Święto Patrona – organizacji UNICEF. Uczniowie klas starszych przygotowali akademię, podczas której przybliżyli historię Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci oraz przypomnieli prawa dzieci i ich obowiązki. Ciekawym elementem uroczystości były wiersze napisane i wyrecytowane przez uczniów: Natalię Nowinowską, Aleksandrę Gomułkę, Jacka Wroniaka, Kacpra Perlicha z klasy VII D i Wiktora Bąkowskiego z klasy II A gimnazjalnej. Tego dnia w budynku B można było również obejrzeć wystawy poświęcone aktywności UNICEF-u, a Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na cel charytatywny.

Klasy I – III uczciły to ważne święto, nazywane także imieninami szkoły, piosenką, tańcem i wspólną zabawą Dla najmłodszych była to okazja, aby wcielić się w rolę wolontariusza i zbiórką przysłowiowej złotówki wesprzeć działania UNICEF.

Gościem obchodów Święta Patrona był aspirant sztabowy Jarosław Matuszak z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku, który przypomniał uczniom o możliwości pomocy, jaką służą strażnicy prawa w naszym mieście.

Uroczystość dla najmłodszych przygotowały panie: Lilla Włodarczyk, Urszula Ogińska z klasami III B i II B, a apel dla starszych uczniów panie: Emilia Wyrwa i Beata Grzelka.