Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

W minioną środę naszą szkołę odwiedziła autorka wielu powieści dla młodzieży, pani Beata Ostrowicka. Każde spotkanie autorskie jest dla uczniów interesującym wydarzeniem i niepowtarzalną okazją do zobaczenia pisarki „na własne oczy”. Zebrani mogli się przekonać, że ten kto pisze książki, nie jest tajemniczą postacią mieszkającą gdzieś na skraju cywilizacji, lecz zwyczajną, miłą, uśmiechniętą i niesamowicie życzliwą osobą, jaką okazała się pani Beata Ostrowicka.
Autorka opowiedziała uczniom o technikach pracy pisarza, swoich inspiracjach, sposobie tworzenia książek i późniejszego ich wydawania. Nie obyło się bez pytań ze strony publiczności, na które zainteresowani otrzymali szczere i wyczerpujące odpowiedzi.
Na zakończenie spotkania można było zdobyć autograf pisarki oraz pamiątkowy wpis w książce, co w nieoceniony sposób podnosi jej atrakcyjność.
Spotkanie autorskie było ciekawym wydarzeniem dla uczniów i dało możliwość kontaktu z twórcą kultury na żywo, ukazując jedną z wielu możliwości wyboru przyszłej drogi życiowej młodego człowieka.