„Prezent pod choinkę 2017” w Szkole Podstawowej nr 5

Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. Były źródłem radości i nadziei. Dowodem na to, że są ludzie, którzy żyją lepiej, a przejmują się losem innych, są świąteczne paczki. Kierując się taką myślą, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 postanowił włączyć się w ogólnopolską akcję charytatywną „Prezent pod choinkę 2017„, zorganizowaną przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Ponad 20 specjalnie przygotowanych przez uczniów paczek dotrze niebawem do dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów. Znalazły się w nich przybory szkolne, słodycze, maskotki, kolorowanki, środki higieniczne dla nastolatków.
Szkolnymi koordynatorami i propagatorami akcji oraz idei „Więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu” byli: Beata Grzelka, Tomasz Andrzejewski oraz wychowawcy klas 7 i gimnazjalnych.