Konkurs literacko-plastyczny „Co mi w duszy gra”

9 listopada 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku odbyło się podsumowanie VIII Międzyszkolnego Konkursu Literacko–Plastycznego „Co mi w duszy gra”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace fotograficzne i literackie przedstawiające ich pasje i zainteresowania.
Na konkurs nadesłano 39 prac fotograficznych i 36 literackich. W części fotograficznej jury przyznało 4 nagrody (I miejsce i trzy miejsca II). Uczniowie naszej szkoły Aleksandra Kowalska (klasa 3 c gimnazjum) i Eryk Pawlak (klasa VII a) zajęli miejsce II.
W konkursie literackim, w którym uczniowie musieli napisać własne wiersze, Natalia Kaczkowska z klasy VII a zajęła III miejsce, Jacek Wroniak i Patryk Frąckowiak z klasy VII d otrzymali wyróżnienia.
Do konkursu fotograficznego uczniów przygotowała pani Beata Szymańska, a do konkursu literackiego pani Emilia Wyrwa.