Dzień Edukacji Narodowej

W Szkole Podstawowej nr 5 w Turku w Dniu Edukacji Narodowej było wesoło i radośnie. W budynku A obchodzono go pod hasłem „Serce w podzięce”. Uczniowie klas 3f, 3g, 4a i 4b wraz z wychowawcami przygotowali krótki występ artystyczny, w którym dominowało żartobliwe podejście do spraw szkolnych. Radosny nastrój podkreślały znane melodie. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom własnoręcznie zrobione serduszka.

W budynku B uczniowie i nauczyciele przygotowali dla siebie niespodzianki. Grono pedagogiczne mogło przeczytać wiersze, które wyszły spod piór uczniów. Natomiast ci ostatni mogli wziąć udział w konkursie „ Byłem dzieckiem i uczniem – zgadnij kim jestem!”, polegającym na rozpoznaniu pedagogów na zdjęciach z ich dzieciństwa lub szkolnych lat. Po drugiej godzinie lekcyjnej przewodnicząca SU – Gabriela Pawlak złożyła Dyrekcji szkoły, nauczycielom oficjalne życzenia, których dopełnieniem były bukiety kwiatów . Wszyscy zgromadzeni na szkolnym korytarzu wysłuchali koncertu, podczas którego wystąpili: solistka Aniela Wróblewska, akordeonista Michał Chojnacki oraz nauczyciel wychowania fizycznego Przemysław Grąbkowski z piosenką „Sen o Wiktorii” z repertuaru zespołu Dżem.

Takie świętowanie DEN podkreśliło jedność społeczności szkolnej oraz fakt, że dzień jest świętem wszystkich, którzy tworzą szkołę.