Rajd rowerowy „Śladami II wojny światowej w mojej okolicy” w SP 5

16 września w Szkole Podstawowej nr 5 został zorganizowany rajd rowerowy „Śladami II wojny światowej w mojej okolicy”. W tym roku już po raz dziesiąty, w ciepłe sobotnie przedpołudnie, w trasę wyruszyła grupa 30 uczniów z klas VII i II gimnazjalnych i 6 nauczycieli.
Uczniowie zapalili znicz na symbolicznym grobie generała Mieczysława Smorawińskiego, poznali historię cmentarza żydowskiego oraz odwiedzili miejsce rozstrzelania żołnierzy AK z oddziału „Groźnego” w turkowskim lesie.
Po trudach rowerowej jazdy uczniowie odpoczywali i piekli kiełbaski przy tradycyjnym ognisku. Wycieczka, bez cienia wątpliwości, pozytywnie wpłynęła na integrację zespołów klasowych i rówieśniczych oraz bliższe poznanie się ze swoimi nauczycielami.

Rajd był nie tylko historyczną wycieczką, wpisał się także w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Jego organizatorami byli Beata Grzelka i Waldemar Staszak a opiekę nad uczniami sprawowali : Małgorzata Bulska, Jolanta Kaczmarek, Izabela Matusiak i Katarzyna Szymańska.